9 Σεπτεμβρίου 2011

Ισοπαλία στον 2ο αγώνα

Στη 2η αγωνιστική του ομίλου της Α’ προκριματικής φάσης που διεξάγεται στο Κότορ του Μαυροβουνίου, οι "πράσινοι" παραχώρησαν ισοπαλία 9-9 στη Μονπελιέ. Η γαλλική ομάδα έπιασε στον ...ύπνο το "τριφύλλι" και ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ. Προηγήθηκε 5-2 και 6-3 στο πρώτο μισό του αγώνα, με τους παίκτες του ΠΑΟ να μην μπορούν να ακολουθήσουν τον ρυθμό της.

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, οι πολίστες του Φάνη Κουντουδιού αφυπνίστηκαν και πέρασαν στην αντεπίθεση. Μείωσαν σε 6-5, ενώ ο Ζάχος Αφρουδάκης με δύο διαδοχικά γκολ ισοφάσισε σε 7-7. Ο Κώστας Κοκκινάκης έδωσε προβάδισμα για πρώτη φορά στους "πράσινους" (8-7) στην τελευταία περίοδο, αλλά η Μονπελιέ ισοφάρισε. Ο Γιάννης Κόχειλας έδωσε εκ νέου προβάδισμα (9-8), αλλά η γαλλική ομάδα κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (9-9) και να στερήσει από τον Παναθηναϊκό τους πανηγυρισμούς για την πρόκριση, την οποία θα εξασφάλιζε σε περίπτωση νίκης.

Το βράδυ (20.00), το "τριφύλλι" αντιμετωπίζει την ουγγρική Ζέγκεντ.

Τα οκτάλεπτα: 1-3, 2-3, 4-1, 2-2.

Για τον Παναθηναϊκό σκόραραν οι: Τσόκας 3, Ζ. Αφρουδάκης 2, Ν. Κόχειλας 1, Στελλάτος 1, Κοκκινάκης 1, Γ. Κόχειλας 1.