25 Οκτωβρίου 2015

Ήττα στο γυναικείο μπάσκετ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 61-66

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. δεν τα κατάφερε κόντρα  στον Ολυμπιακό Σ.Φ.Π. στο κλειστό "Π. Γιαννακόπουλος", σε ένα παιχνίδι που έληξε με σκορ 61-66, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 Μπάσκετ Γυναικών.

Στο ημίχρονο, η ομάδα του Τριφυλλιού προηγήθηκε με 36-32, αλλά καθοριστικό για την διαμόρφωση του τελικού σκορ ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο. Το γήπεδο ήταν κατάμεστο και στο τέλος του αγώνα οι φίλοι του Παναθηναϊκού, που είχαν υποδειγματική συμπεριφορά σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, χειροκρότησαν τις αθλήτριες της ομάδας μας και τις εμψύχωσαν ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος. Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. απέδειξε ότι είναι σε θέση να διοργανώσει άψογα οποιονδήποτε αγώνα μέσα στο κλειστό γυμναστήριο "Π. Γιαννακόπουλος" και να παρέχει άριστη φιλοξενία στην αποστολή της αντίπαλης ομάδας.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 36-32, 51-49, 61-66.

Παναθηναϊκός Α.Ο. : (Πρέκας) Καλέντζου 13 (2), Δανούση, Αυτζή, Αλμπάνεζ 12 (10/14 βολ, 1/7 σουτ), Κόνιαλη, Παντέλη 8, Σλούκα 6, Λύμουρα 4, Ντέλβα 16 (11 ριμπ.), Κυριακοπούλου 2.

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. : (Καπογιάννη) Σταμάτη 5, Μπόνη 4, Χατζηνικολάου 2, Καλογήρου, Μπαλτά, Νικολαΐδου, Χαλιβέρα 24 (5/6 βολ., 5/7 δίπ., 3/5 τρίπ.), Τζόνσον 23 (10 ριμπ.), Κοσμά 2, Κριστόφερσον 6 (11 ριμπ.)