7 Ιουλίου 2016

Χ με Οσμανλίσπορ

Στο φιλικό με την Οσμανλίσπορ ο Παναθηναϊκός είχε καλές στιγμές για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο ειδικά σε δυνατό μακρινό σουτ του Μπουμάλ στο 32', αλλά τελικά έφτασε στο γκολ στο 75ο λεπτό όταν ο Λουντ αξιοποίησε με πλασέ τη συρτή σέντρα του Μέστο. Στο 83ο λεπτό λίγο έλειψε να έρθει το 2-0 από κλέψιμο του Μπεργκ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά ο Λέτο που πήρε την πάσα του Σουηδού άσου άργησε και κόπηκε από τον Μαχμούτ. Τελικά η Οσμανλίσπορ ισοφάρισε στο 88' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρουσέσκου.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Μέστο (85' Μαρινάκης), Κουτρουμπής (85' Ρέις), Ιβάνοφ, Χουλτ (56' Χουχούμης), Ζέκα, Λεντέσμα (51' Λουντ), Μπουμάλ (66' Λέτο), Βιγιαφάνιες (61' Βλαχοδήμος), Κλωναρίδης (46' Αμπέντ), Ιμπάρμπο (66' Μπεργκ).