4 Δεκεμβρίου 2016

Νίκη το πόλο

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Υδραϊκός 11-4

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. επικράτησε με το ευρύ 11-4 του Υδραίκού στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Η ομάδα μας, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά, έφτασε σε μια εύκολα νίκη, την 5η της στο πρωτάθλημα. Είναι ενδεικτικό ότι στο 2ο ημίχρονο, το Τριφύλλι δεν δέχτηκε γκολ, με τον Γαλανίδη να "κατεβάζει" ρολά ενώ στο σκοράρισμα υπήρξε πλουραλισμός με σκόρερ τους Βάσιτς και Λίντχουτ να πετυχαίνουν από 3 τέρματα και τους Καλογεράκο, Καρούντζο, Φώσκολο, Χαραλαμπόπουλο και Καπετανάκη από 1.

Ο βοηθός προπονητή του Τριφυλλιού Νάσος Ηρειώτης δήλωσε στο panathinaikos1908.gr αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης:

"Στο πρώτο ημίχρονο δεχτήκαμε κάποια εύκολα γκολ αλλά στο δεύτερο παρουσιαστήκαμε συγκεντρωμένοι στην άμυνα και στην επίθεση και φτάσαμε σε μία σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας".

Τα οκτάλεπτα: 4-3, 0-1, 3-0, 4-0