15 Δεκεμβρίου 2019

Νίκη στο βόλεϊ γυναικών

Πανναξιακός - Παναθηναϊκός 2-3 σετ

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε δύσκολα εκτός έδρας του Πανναξιακού με 2-3 σετ (25-20, 14-25, 25-23, 23-25, 9-15) και βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι «πράσινες» προηγήθηκαν με 2-0 σετ ωστόσο κατάφεραν να λυγίσουν τον αξιόμαχο αντίπαλο τους στο τάι μπρέικ και έκαναν την Πέμπτη συνεχόμενη νίκη τους.  Επόμενος αγώνας για τον ΠΑΟ είναι την ερχόμενη εβδομάδα εντός έδρας με την Ηλιούπολη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Καμπερίδης): Βεργίδου 5 (3/5 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Κοσμά 18 (14/38 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 57% υπ. - 30% άριστες), Καλαντάτζε 14 (9/18 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ), Οικονομίδου 14 (9/38 επ., 3 άσσοι, 2 μπλοκ), Πότοκαρ 22 (21/65 επ., 1 μπλοκ, 63% υπ. - 34% άριστες), Κελεσίδη 13 (10/13 επ., 3 μπλοκ) / Ρόγκα (λ, 62% υπ. - 35% άριστες), Διώτη 1 (1 άσσος), Κωνσταντέλλου, Φακοπουλίδου.

Σε δήλωση του ο τεχνικός του Παναθηναϊκού Κυριάκος Καμπερίδης τόνισε  «Πήραμε ένα πλεονέκτημα στο 2-0 αλλά το δώσαμε πίσω στον Πανναξιακό. Πήραμε όμως τη νίκη και αυτό έχει σημασία. Από την εμφάνιση δεν είμαι τόσο ικανοποιημένος, κάναμε πολλά λάθη ειδικά στην επίθεση και δώσαμε δικαίωμα στον αντίπαλο».