31 Οκτωβρίου 2021

Νίκη στο βόλεϊ γυναικών

Πορφύρας - Παναθηναϊκός 0-3 σετ

Ακόμη μια σημαντική νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκού στο βόλεϊ καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας του Πορφύρα με 3-0 σετ και έφτασε τις πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Το «τριφύλλι» ήταν σοβαρό στην διάρκεια και των τριών σετ και πήρε το πολύτιμο τρίποντο χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στη γηπεδούχο ομάδα.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος σε όλους τους τομείς και συνεχίζει να προπορεύεται στη βαθμολογία με το απόλυτο το βαθμών και μόλις ένα σετ παθητικό.

Ο προπονητής του ΠΑΟ Απόστολος Οικονόμου δήλωσε: «Συγχαρητήρια στις κοπέλες για τη νίκη. Αυτό που κρατάμε είναι το αποτέλεσμα απέναντι σε μια μαχητική ομάδα όπως είναι ο Πορφύρας. Σε τέτοιου είδους ματς δεν μπορείς να βγάλεις πολλά συμπεράσματα γιατί είναι δύο ομάδες με διαφορετικούς στόχους οπότε κρατάμε τη νίκη και συνεχίζουμε την προσπάθεια».