12 Δεκεμβρίου 2015

Νίκη στο γυναικείο μπάσκετ

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Άρης Πετρούπολης 85-38

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό Α.Ο. και τον Άρη Πετρούπολης, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Μπάσκετ Γυναικών. Η ομάδα μας, με κορυφαία της Αλμπάνεζ που σημείωσε 30 πόντους, πανηγύρισε την έκτη σερί νίκη της, δίχως όμως τον κόσμο της, στο άδειο "Π. Γιαννακόπουλος". Αν και το σκορ του ημιχρόνου (36-23) έδειχνε ότι οι φιλοξενούμενοι είναι "μέσα" στο παιχνίδι, η ομάδα μας στο τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγε 29 πόντους μπροστά και στο τέταρτο δεκάλεπτο δέχτηκε μόνο 8 πόντους, πετυχαίνοντας παράλληλα, 24. Πολύ καλύ εμφάνιση πραγματοποίησε και η Αυτζή με 13 πόντους, ενώ χρόνο συμμετοχής πήρε και η Κόνιαλη σημειώνοντας μάλιστα 6 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-13, 36-23, 61-30, 85-38

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Πρέκας): Καλέντζου 2, Αυτζή13(3), Καλημέρη 2, Κόνιαλη 6, Αλμπάνεζ 30 (5), Σλούκα 2, Δίελα 10, Παντέλη 8, Ντέλβα 10,  Κυριακοπούλου 2, Λύμουρα, Δανούση.