23 Δεκεμβρίου 2015

Νίκη στο ανδρικό βόλεϊ

Παναθηναϊκός - Άρης 3-1 σετ

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. έκλεισε με νίκη τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στον 1ο γύρο της Volleyleague “Πάμε Στοίχημα”, επικρατώντας με 3-1 του Άρη στην Κυψέλη, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ χάνοντας το 1ο σετ, κατάφερε να πάρει τα δύο επόμενα και μάλιστα εύκολα. Στο 4ο σετ και ενώ το σκορ ήταν 20-21, υπέρ των φιλοξενούμενων, ο άσσος του Γκιμαράες σε συνδυασμό με την καλή άμυνα και τη βοήθεια του κόσμου, “έγραψαν” το τελικό 26-24, που έδωσε τη νίκη στο Τριφύλλι και παράλληλα πολύτιμους βαθμούς ενόψει της συνέχειας. Διακριθέντες της αναμέτρησης ήταν οι δύο Βραζιλιάνοι, με τον Φερέιρα να πετυχαίνει 22 πόντους και τον Γκιμαράες 19, με 7 άσσους από τους 9 στο σύνολο και ο Κανέλλος με 9 πόντους και 3 μπλοκ.

Τα σετ: 23-25, 25-16, 25-15, 26-24

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.:(Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 1 (0/1 επ, 1 μπλοκ), Γκιμαράες 19 (11/20 επ, 7 άσσοι, 1 μπλοκ, 61% υπ -54% άριστες), Φερέιρα 22 (17/26 επ, 1 άσσος, 4 μπλοκ), Σιμεόνοφ 13 (11/17 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 53% υπ - 24% άριστες), Κανέλλος 9 (6/10 επ, 3 μπλοκ), Πανταλέων 4 (3/4 επ, 1 μπλοκ) / Πολυχρονιάδης (53% υπ - 35% άριστες), Μπούρας (λ), Ρούσσης, Μπέλος, Αγγελής 1 (1/1 επ).