14 Δεκεμβρίου 2015

Ήττα στο γυναικείο βόλεϊ

Α.Ο. Θήρας - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-2 σετ

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε και απώλεσε τη νίκη στη Σαντορίνη, κόντρα στον Α.Ο. Θήρας, σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι που τελείωσε με 3-2 σετ υπέρ των γηπεδούχων. Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε εύκολα με 1-0 και στη συνέχεια με 2-1 σετ, τελικά πήρε μόνο τον πόντο, στην αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της Α1 Βόλεϊ Γυναικών. Καθοριστικό στοιχείο στην εξέλιξη του αγώνα αποτέλεσαν οι 16 άσσοι που πέτυχε ο αντίπαλος. Την επόμενη αγωνιστική, το Τριφύλλι υποδέχεται την Ηλιούπολη στην Κυψέλη

Τα σετ: 16-25, 25-22, 19-25, 25-21, 15-8

Παναθηναϊκός Α.Ο. (Ρούσης) Νομικού 7 (3/16 επ., 3 άσοι, 1 μπλοκ), Κουτουξίδου 4 (2/2 επ., 2 άσοι), Καββαδία 8 (6/10 επ., 2 μπλοκ), Μερτέκη 9 (9/30 επ., 21% υπ. - 16% άριστες), Τσίμα 19 (15/35 επ., 4 μπλοκ, 40% υπ. – 17% άριστες), Φίλντ 12 (8/14 επ., 1 άσο, 3 μπλοκ), Ρόγκα -λ (31% υπ. – 17% άριστες) / Γκούζου, Παπαδοπούλου, Κωνσταντινίδου 3 (3 άσοι).