27 Νοεμβρίου 2021

Πρώτη ήττα το βόλεϊ ανδρών

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 σετ

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού ηττήθηκε για πρώτη φορά τη φετινή χρονιά καθώς λύγισε στην Πυλαία κόντρα στον ΠΑΟΚ με 3-0 σετ ενώ οι «πράσινοι» αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Θανάση Πρωτοψάλτη.

Οι «πράσινοι» δεν τα κατάφεραν κόντρα στον «δικέφαλο του Βορρά» εκτός έδρας καθώς παρουσιάστηκαν νευρικοί και δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το συγκεκριμένο ματς.

Ο Παναθηναϊκός έμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ωστόσο έχει ένα ματς περισσότερο από τον Ολυμπιακό που αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Μίλωνα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι το «τριφύλλι» δεν έπιασε τα υψηλά του στάνταρ και θα προσπαθήσει να καλύψει το χαμένο έδαφος στα επόμενα ματς.

Στο πρώτο σετ ο Παναθηναϊκός κατάφερε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ λίγο μετά τα μισά του με 13-15 όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν για πρώτη φορά προβάδισμα στο καθοριστικό 23-22. Η ψυχολογία φαίνεται ότι έπαιξε το ρόλο της και τελικά το σετ κατέληξε στον ΠΑΟΚ με 25-23.

Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ μέχρι το 17-17 ωστόσο με ένα τρίποντο οι γηπεδούχοι πήγαν το ματς στο 20-17 και ανάγκασαν τον Παναθηναϊκό να κυνηγάει το σκορ και τελικά να χάνει και πάλι το σετ με 25-23.

Αναφορικά με το τρίτο σετ ο ΠΑΟ ήταν μέσα στο ματς μέχρι το 15-14 , κάπου εκεί όμως οι «πράσινοι» έμειναν πίσω στο σκορ και τελικά λύγισαν με 25-20.