16 Ιανουαρίου 2023

Ποδόσφαιρο γυναικών: νίκη στο Ίλιον

Ιάσωνας Ιλίου - Παναθηναϊκός 0-4

Το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού συνέχισε το νικηφόρο σερί του στην 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής επικρατώντας εκτός έδρας του Ιάσωνα Ιλίου με 4-0.

Οι «πράσινες» ήταν καταιγιστικές και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό τους σε κανένα σημείο του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε η Δούλη με γκολ στο 19’, ενώ στο 30’ η Ντζάνη πέτυχε το δεύτερο τέρμα του Παναθηναϊκού. Δύο λεπτά αργότερα η Σιαφαρίκα έκανε το 0-3 υπέρ του ΠΑΟ που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό οι αθλήτριες του κόουτς Χαραλαμπίδη κράτησαν σε υψηλά επίπεδα την απόδοσή τους και η Μπριάνα διαμόρφωσε στο 85’ το τελικό 0-4 υπέρ του «τριφυλλιού».

Η σύνθεση του Παναθηναϊκού (Γιάννης Χαραλαμπίδης): Κουκουλοπούλου, Λόγου, Ντζάνη, Δημητρίου, Τσιρούλη, Σιαφαρίκα, Καμαριανού, Δούλη, Δεσπολλάρη, Πετροπούλου, Νταρζάνου, Ανδρή, Σιάκκα, Δέλιου, Ανδρικοπούλου, Κοκοτσάκη, Μαρουδίτση, Γρηγοροπούλου, Μπριάνα, Μπασινά.