5 Μαρτίου 2016

Ήττα στο βόλεϊ ανδρών

Παναχαϊκή 2013 - Παναθηναϊκός Α.Ο. 3-0 σετ

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. άφησε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαϊκή, που επικράτησε με 3-0 σετ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volleyleague “Πάμε Στοίχημα”. Η ομάδα μας βρέθηκε σε κακή ημέρα και σε συνδυασμό με την υπεροχή των γηπεδούχων στο σερβίς καθώς και την αποτελεσματικότητα τους στην επίθεση, δεν κατάφερε να αντιδράσει, παρά μόνο στο 2ο σετ. Εκεί, αν και το 1ο τεχνικό τάιμ άουτ βρήκε την Παναχαϊκή να προηγείται με 8-6, το Τριφύλλι πέρασε μπροστά με 21-19 και ακολούθησαν συνεχείς εναλλαγές στο σκορ, χωρίς όμως να ισοφαρίσει σε 1-1. Στο 3ο σετ, ο αντίπαλος διατηρούσε ασφαλή διαφορά καθ΄όλη τη διάρκεια και διαμορφώθηκε το τελικό 25-16.

Τα σετ: 25-19, 25-23, 25-16

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 1 (μπλοκ), Γκιμαράες 7 (5/12 επ, 2 άσσοι, 59% υπ - 24% άριστες), Φερρέιρα 8 (7/10 επ, 1 μπλοκ), Κανέλλος 2 (2/6 επ), Πανταλέων 8 (3/4 επ, 5 μπλοκ), Σούρδι 3 (1/4 επ, 2 μπλοκ) / Πολυχρονιάδης (λ, 58% υπ - 33% άριστες), Ρούσης, Παπαδόπουλος, Μπέλος 6 (6/12 επ)