30 Νοεμβρίου 2019

Ήττα στο πόλο

Ν.Ο. Χανίων - Παναθηναϊκός 9-8

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε στα ίσα κόντρα στο Ν.Ο. Χανίων ωστόσο γνώρισε την ήττα με 9-8 στις λεπτομέρειες.

Οι «πράσινοι» είχαν την συμπαράσταση 200 οπαδών τους και στο αγωνίστικό μέρος αποδείχτηκε καθοριστική η αποβολή χωρίς αντικατάσταση του Κόσιτς  καθώς οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν 4 λεπτά με παίκτη παραπάνω και είχαν σκορ 5-0.

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα του αγώνα 2-4, 5-0, 1-2, 1-2 και πλέον οι «πράσινοι» καλούνται να συνεχίσουν να αναζητούν θετικά αποτελέσματα εν όψει των πλέι άουτ.

ΝΟ Χανίων (Μανούσος Βιζυράκης): Λεβεντάκης, Αποστολάκης, Σαρτζετάκης 1, Νάστραν 1, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης, Βολτυράκης Β., Φωκάς, Μαζοκοπάκης, Παπαδάκης, Τριποδάκης.

Παναθηναϊκός (Νίκος Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Χάλαρης Μ., Παπαδημητρίου Δ. 1, Κόσιτς, Χατζηστεφάνου 1, Χριστοφορίδης, Μπιτσάκος, Πανταζόπουλος 2, Γκαράνης 1, Σμιθ 3, Κατσαγούνος Γ., Σαλτέρης.