10 Δεκεμβρίου 2022

Πόλο ανδρών: ήττα από γαύρο

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 7-15

Το τμήμα πόλο του Παναθηναϊκού κόντραρε στα ίσα τον Ολυμπιακό μετά από χρόνια στο άθλημα και πιστοποίησε την ανοδική του πορεία παρά την ήττα με 7-15.

Οι «πράσινοι» έβαλαν δύσκολα στους «ερυθρόλευκους» και κατάφεραν να είναι μέσα στο παιχνίδι μέχρι και το τρίτο οκτάλεπτο.

Η πρώτη περίοδος έληξε  1-1 ενδεικτικό της μαχητικότητας του ΠΑΟ ενώ μέχρι και το ημίχρονο το σκορ ήταν μαζεμένο και κλειστό στο 3-4.

Επιπλέον απέδειξαν για ακόμα μια φορά ότι το Γουδή είναι μια πολύ δύσκολη έδρα για οποιοδήποτε αντίπαλο αφού η δυναμική ομάδα του Δημήτρη Μάζη σε συνδυασμό με τον κόσμο που σήμερα ήταν πάνω από 500 άτομα συνθέτουν έναν εκρηκτικό συνδυασμό δύσκολο για όλους.

Τα οκτάλεπτα του αγώνα :1-1, 2-3, 2-5, 2-6

Παναθηναϊκός: Αλβέρτης 1, Δευτεραίος 1, Χατζηγούλας 1, Δερμιτζάκης 1, Κανδανολέων 1, Άντζιτς 2.

Ολυμπιακός: Βάμος 3, Φουντούλης 2, Μπούσλιε 1, Μουρίκης 1, Κολόμβος 2, Παπαναστασίου 3, Δερβίσης 1, Γραμματικός 1, Δήμου.