4 Φεβρουαρίου 2016

Ήττα στο βόλεϊ ανδρών

Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός 3-1 σετ

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. δεν τα κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Σύρο, κόντρα στον τοπικό Φοίνικα, σε ένα παιχνίδι που ολοκληρώθηκε με σκορ 3-1, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Volleyleague “Πάμε Στοίχημα”. Αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0, η ομάδα μας ισοφάρισε και έφτασε πολύ κοντά να πάρει και το 3ο σετ, στην αρχή του οποίου προηγήθηκε με 12-8. Μετά το 20-20, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν πραγματοποιώντας ένα σερί τριών πόντων και τελικά πήραν και το τρίτο σετ με 25-23, που ουσιαστικά έκρινε και τον αγώνα. Τελικά το Τριφύλλι δεν κατάφερε να σπάσει το αήττητο του αντίπαλου στην έδρα του, ενώ στην Κυψέλη η μεταξύ τους αναμέτρηση είχε τελειώσει με 3-2 υπέρ της ομάδας μας.

Παναθηναϊκός A.O. (Ανδρεόπουλος) Μαρούλης 5 (1/2 επ., 1 άσο, 3 μπλοκ), Γκιμαράες 15 (11/18 επ., 4 άσσοι, 49% υπ. – 29% άριστες), Φερέιρα 7 (7/13 επ.), Κανέλλος 5 (3/5 επ., 2 μπλοκ), Πανταλέων 10 (6/12 επ., 4 μπλοκ), Σούρδι (0/2 επ., 17% υπ. - 00% άριστες), Πολυχρονιάδης -λ (48% υπ. – 35% άριστες) / Μπούρας -λ, Ρούσης, Παπαδόπουλος 8 (6/13 επ., 1 άσσο, 1 μπλοκ, 13% υπ. - 13% άριστες), Μπέλος 10 (8/18 επ., 1 άσσο, 1 μπλοκ), Σαμαντάς.