7 Φεβρουαρίου 2016

Ήττα στο γυναικείο μπάσκετ

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 57-49

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. δεν τα κατάφερε στο κλειστό της Πυλαίας κόντρα στον ΠΑΟΚ, σ΄ένα παιχνίδι που έληξε με σκορ 57-49 υπέρ των γηπεδούχων. Η ομάδα μας ενώ είχε το προβάδισμα στην αρχή της 1ης περιόδου με 7-3 και της 2ης με 23-18, δεν το διατήρησε στη εξέλιξη του αγώνα και στην εκπνοή των δύο πρώτων 10λέπτων βρέθηκε πίσω στο σκορ με 18-16 και 33-25 αντίστοιχα. Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου, το Τριφύλλι μείωσε στον πόντο (40-39) πραγματοποιώντας ένα σερί 12-0 και το 3ο δεκάλεπτο έληξε 48-43. Ωστόσο, αυτό δεν ήταν αρκετό καθώς στην 4η περίοδο, η ομάδα μας “πλήρωσε” την επιθετική δυστοκία, που της στοίχισε και τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 33-25, 48-43, 57-49

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή, Τελίδου 11 (3), Ρέντμον 12, Σπανίδου 4, Τζουγκράκη, Σταυρίδου 13 (1), Κατωπόδη 2, Ταρπάγκου 2, Κλέμονς 13.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Παπαδόπουλος):  Καλέντζου 6 (1), Αυτζή 2, Αλμπάνεζ 10 (2), Παντέλη 2, Σλούκα 5 (1), Δίελα, Πατεράκη, Λύμουρα 6 (2), Ντέλβα 14, Κυριακοπούλου 4.