8 Φεβρουαρίου 2016

Νίκη στο γυναικείο βόλεϊ

Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΑΕΚ 3-0 σετ

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. επικράτησε με 3-0 της ΑΕΚ, στο κλειστό του Πανελληνίου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Βόλεϊ Γυναικών. Η ομάδα μας πήρε άνετα το 1ο σετ κάνοντας πολύ καλή εκκίνηση και έφτασε να προηγείται με 16-4, μέχρι να γραφτεί το τελικό 25-16. Στην έναρξη του 2ου σετ, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με 8-2, αλλά γρήγορα η διαφορά καλύφθηκε και έγινε το 16-14. Το σετ ολοκληρώθηκε με 25-21 και στο 3ο η ΑΕΚ έμεινε "μέσα" στο ματς μέχρι το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ με το σκρ να είναι 16-14, όταν το Τριφύλλι έφτασε εύκολα στο 21-15, πριν διαμορφωθεί το τελικό 25-18, που έδωσε και τη νίκη στην ομάδα μας. Αξίζει να αναφερθεί ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού Α.Ο. έδωσε βροντερό παρών στο γήπεδο, δημιουργώντας γιορτινή ατμόσφαιρα και βοηθώντας τις παίκτριες του Γιώργου Ρούση να "καθαρίσουν" το παιχνίδι.

Τα σετ: 25-16, 25-21, 25-13

Παναθηναϊκός Α.Ο. (Ρούσης) Κωνσταντινίδου 7 (5/10 επ., 2 μπλοκ), Νομικού 7 (1/11 επ., 4 άσσοι, 2 μπλοκ), Κουτουξίδου 2 (1/2 επ., 1 μπλοκ), Καββαδία 5 (1/7 επ., 1 άσσο, 3 μπλοκ), Μόλναρ 8 (6/23 επ., 2 άσσοι, 50% υπ. - 50% άριστες), Τσίμα 16 (12/28 επ., 4 μπλοκ, 33% υπ. – 14% άριστες), Ρόγκα -λ (55% υπ. – 38% άριστες) / Μερτέκη 9 (6/12 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Γκούζου, Παπαδοπούλου.